Możesz wesprzeć Hanię
wpłacając środki na nr konta:
70 1140 2004 0000 3202 7771 7959
(mBank)
z dopiskiem: 
Pomoc – Hanna Grzechacka”

Hania Grzechacka


 

Hania zmaga się z ciężką nieuleczalną chorobą genetyczną, jaką jest miopatia wrodzona, wynikająca z mutacji genu CACNA1S. Hania jest jedyną osobą w Polsce i 15-tą na świecie zdiagnozowaną z tą mutacją. 
Hania jest wiotka osiowo, nie połyka, jest karmiona przez zgłębnik tzw. Pega. Nie trzyma głowy, nie siedzi. Unosi rączki i nóżki, potrafi utrzymać w ręce zabawkę. Przewraca się na boki.
Dziewczynka wymaga intensywnej codziennej rehabilitacji, leków i specjalistycznych konsultacji, co wiąże się z ogromnymi comiesięcznymi kosztami.
Dzięki Waszej pomocy, możemy pomagać Hani w jej codziennej walce o zdrowie!

AKTUALIZACJA

Hania wciąż zmaga się ze znacznym obniżonym napięciem mięśniowymbrakiem ssania i połykania. Dzięki intensywnej kosztownej codziennej rehabilitacji udaje się jej utrzymywać  pozycję siedzącą,  robić samodzielne kroki lecz nadal nie ma pełnej kontroli głowy. Wciąż jest karmiona bezpośrednio do żołądka przez PEG. 
Jest pod stałą opieką wielu specjalistów: pediatry, ortopedy, ortodonty, kardiologa, laryngologa, lekarza rehabilitacji, rehabilitantów, neurologopedy – specjalisty od problemów karmienia,  logopedy – specjalisty od rozwoju mowy.
Hania co miesiąc jest podawana serii elektrostymulacji mięśni twarzy, języka i podniebienia, systematycznie uczęszcza na fizjoterapię w wodzie. 
Nadal wymaga i będzie wymagać codziennej rehabilitacji oraz pracy z wieloma terapeutami.
Hania to wyjątkowy mały człowiek, który dzięki systematycznej rehabilitacji zdobywa kolejne szczyty prowadzące do samodzielności


Dotychczas wsparliśmy Hanię, pokrywając koszty rehabilitacji na 22,5 tysiąca złotych.
Z całego serca dziękujemy naszym Darczyńcom za pomoc. 

Fundacja Akuratna została założona przez przyjaciół, którym bliski jest los potrzebujących osób i szeroko rozumiana kultura.

FUNDACJA AKURATNA
ul. Saperska 38D/17, 61-493 Poznań
+48  783 798 040 lub +48  602 447 217
fundacja@akuratna.pl

Numer konta ogólny:
70 1140 2004 0000 3202 7771 7959 (mBank) 

NEWSLETTER:   Bądźmy w kontakcie

    Wysyłając powyższe dane zgadzam się na przetwarzanie ich przez Fundację Akuratna w celu określonym w §6. Pełna treść klauzuli znajduje się w regulaminie strony.

    Fundacja Akuratna © 2023