Możesz wesprzeć Liliankę
wpłacając środki na nr konta:
70 1140 2004 0000 3202 7771 7959
(mBank)
z dopiskiem:
Pomoc – Lilianna Kania

Lilianna Kania


 

AKTUALIZACJA – 2023 r.
Lilianna obecnie uczęszcza do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie. Oprócz realizowanego programu dla szkół podstawowych Lila również jest uczennicą szkoły muzycznej. Nauka gry na fortepianie sprawia jej wielką przyjemność i jest formą wsparcia rehabilitacji.
Dziewczynka aktualnie znajduje się pod opieką specjalistów rehabilitantów z zakresu terapii wzroku w Poznaniu i Wrocławiu. Lekarze skupiają się na utrzymaniu i poprawie obecnego poziomu widzenia. Wspierana jest również ogólna koordynacja ruchowa Lilianki poprzez rehabilitację wodną. Kontakt z wodą  daje jej dużą satysfakcję, ponieważ oprócz wzmocnienia ogólnej postawy ciała ma ona także pozytywny wpływ na jej rozwój psychiczny oraz społeczny.
Dziewczynka korzysta z opieki logopedycznej, psychologicznej oraz integracji sensorycznej.
Cały czas podejmowane są próby zdiagnozowania Lilianny poprzez kolejne konsultacje z lekarzami specjalistami, które wiążą z  wykonywaniem kosztownych badań.
Większość powyższych działań jest możliwa dzięki ogromnym sercom naszych Darczyńców. Do tej pory sfinansowaliśmy koszty leczenia Lilianny za łączną kwotę 18,5 tysiąca złotych.
Serdecznie dziękujemy za dotychczasowe wsparcie!
 
HISTORIA LILIANKI
 
Lilianka to 7-letnia mieszkanka Zasani. W styczniu 2019 r. zdiagnozowano u niej obustronny niedosłuch, który obciążał mowę. W lipcu 2019 r. Lilianna nagle zaczęła gorzej widzieć. Konsultacje okulistyczne wykazały postępującą utratę wzroku. 
Dziewczynka wielokrotnie przebywała w szpitalach na terenie całej Polski i przeszła wiele kosztownych badań. Jej stan zdrowia analizowali na konsultacjach najlepsi specjaliści w kraju. Mimo to wciąż nie udało się ustalić, co dokładnie jej dolega. 
Żeby rozpocząć proces leczenia Liliany, konieczna jest precyzyjna diagnoza. By ją uzyskać, niezbędne będą kolejne kosztowne konsultacje w Polsce i za granicą. Jednocześnie dziewczynka potrzebuje zabiegów rehabilitacyjnych, które mogą pomóc w poprawie jej stanu zdrowia. 
Roczny koszt szeregu zabiegów rehabilitacyjnych, konsultacji medycznych i suplementów sprowadzanych ze Stanów Zjednoczonych to ponad 43 tysiące złotych. Dodatkowo od września Lilianna zacznie naukę w pierwszej klasie szkoły podstawowej. Będzie potrzebować specjalnych lup oraz urządzeń do nauki, które są tylko częściowo refundowane. Rodziców czeka jednorazowy wydatek na poziomie ok. 15 tysięcy złotych. Do wymiany są również używane przez Liliannę aparaty słuchowe – to koszt 8 tysięcy złotych (już po odjęciu refundacji).
Mama Lilianki przekazała nam, że jej córka potrzebuje również wsparcia psychologicznego. Pomoc specjalisty – psychologa jest niezbędna, aby w jak najlepszy sposób przygotować Liliankę do nowej sytuacji i życia w społeczeństwie.
Dotychczas rodzice Lilianki pomagali dziewczynce sami, wraz z najbliższymi. Koszty przerosły jednak ich możliwości i nadszedł moment, gdy potrzebne jest nasze wsparcie.
Aby zapewnić Liliance ciągłą pomoc na najbliższy rok, potrzebujemy zebrać dla niej blisko 70 tysięcy złotych!

Fundacja Akuratna została założona przez przyjaciół, którym bliski jest los potrzebujących osób i szeroko rozumiana kultura.

FUNDACJA AKURATNA
ul. Saperska 38D/17, 61-493 Poznań
+48  783 798 040 lub +48  602 447 217
fundacja@akuratna.pl

Numer konta ogólny:
70 1140 2004 0000 3202 7771 7959 (mBank) 

NEWSLETTER:   Bądźmy w kontakcie

    Wysyłając powyższe dane zgadzam się na przetwarzanie ich przez Fundację Akuratna w celu określonym w §6. Pełna treść klauzuli znajduje się w regulaminie strony.

    Fundacja Akuratna © 2023