serce
Możesz wesprzeć Michała 
wpłacając środki na nr konta:
70 1140 2004 0000 3202 7771 7959 
(mBank)
z dopiskiem:
Pomoc – Michał Czuchra”

lub

https://pomagam.pl/michalczuchra

Michał Czuchra


 

Choroba zaatakowała znienacka! Ratujmy oczka Michałka!
Pięcioletni Michałek z Krakowa traci wzrok. Po konsultacji okulistycznej i szczegółowych badaniach rodzice Michała otrzymali diagnozę – zanik nerwu wzrokowego w prawym oku. Na ten moment rodzice muszą jak najszybciej ustalić czy zanik nerwu postępuje, jak bardzo zagrożone jest drugie oko, w którym już teraz wykryto nieprawidłowości. Na pytanie jakie są szanse na odzyskanie wzroku przez Michałka już dwa razy usłyszeliśmy, że nerw się nie regeneruje i nie odrasta – mówi Pani Kasia, mama Michałka.
Pojawiło się jednak światełko w tunelu, znaleźliśmy klinikę, która organizuje wyjazdy do zagranicznego szpitala, w którym lekarze przeprowadzają operację przy użyciu Alloplantu – biomateriału pozyskiwanego od dawcy. Alloplant jest szkieletem kolagenu, który przenosi informacje o zdrowej tkance do konkretnego narządu. Dzięki temu lekowi organizm może regenerować oraz przywrócić funkcje poszczególnych narządów. Podawanie Alloplantu ma bardzo dobre rokowania, pobudza nerwy do regeneracji i daje szansę na osiągnięcie niemożliwego – odzyskanie widzenia.
Michał zakwalifikował się do przeprowadzenia operacji z użyciem Alloplantu.  Szacunkowy koszt pierwszego etapu leczenia to 250 000 zł. 
Kilka słów o historii chłopca.
Michał urodził się w czerwcu 2018 r., otrzymując 10 punktów w skali Apgar. Niestety już w pierwszych miesiącach życia rodziców zaniepokoiła jego wiotkość i opadanie główki na prawą stronę. Od piątego miesiąca życia Michałek był rehabilitowany, dobrze się rozwijał, jednak rodziców zaczęły niepokoić kolejne rzeczy: brak kontaktu wzrokowego, brak reakcji na imię, nadmierne zainteresowanie cyframi i tak w wieku 3 lat Michałek został zdiagnozowany, że cierpi na spektrum autyzmu. 
Michał cały czas jest pod stałą opieką psychiatry, psychologa, neurologa i wielu innych specjalistów oraz uczęszcza na rehabilitację. Do tej pory całe bardzo kosztowne leczenie rodzice pokrywali z własnych środków finansowych, niestety konieczność operacji zmusiła ich do proszenia o pomoc. 
Bardzo prosimy o pomoc w ratowaniu wzroku Michasia!
Katarzyna i Łukasz Czuchra

Michał jest podopiecznym Fundacji Akuratna. 100% zebranych środków trafi na cel leczenia i rehabilitacji chłopca. Fundacja nie pobiera żadnych prowizji od przekazanych darowizn.

Fundacja Akuratna została założona przez przyjaciół, którym bliski jest los potrzebujących osób i szeroko rozumiana kultura.

FUNDACJA AKURATNA
ul. Saperska 38D/17, 61-493 Poznań
+48  783 798 040 lub +48  602 447 217
fundacja@akuratna.pl

Numer konta ogólny:
70 1140 2004 0000 3202 7771 7959 (mBank) 

NEWSLETTER:   Bądźmy w kontakcie

    Wysyłając powyższe dane zgadzam się na przetwarzanie ich przez Fundację Akuratna w celu określonym w §6. Pełna treść klauzuli znajduje się w regulaminie strony.

    Fundacja Akuratna © 2023