ZAPOWIEDZI
WYDARZEŃ:

SMYK FEST

29 sierpnia 2019 o 17:00 (czwartek)
Rynek w Myślenicach
Zapraszamy!

WYDARZENIA
ZREALIZOWANE:

WERNISAŻ FOTOGRAFII

28 czerwca 2019 o 12:00 (piątek)
Galeria na Piętrze Biblioteki Miejskiej w Luboniu
Luboń, ul. Żabikowska 42
WERNISAŻ FOTOGRAFII

Serdecznie zapraszamy na WERNISAŻ FOTOGRAFII grupy gnieźnieńskich fotografów zrzeszonych jako „Fotograficzny Młyn”.

Piątek, 28 czerwca 2019 r. w Galerii na Piętrze Biblioteki Miejskiej w Luboniu (ul. Żabikowska 42).

Swoje prace w formatach 70×100 cm, zaprezentują:
Katarzyna Olejniczak-Gołembowska
Beata Orczykowska
Michał Koszela
Szymon Malengowski
Rafał Mikuła
Daniel Mopert
Tomasz Napierała
Sebastian Pawłowski
Piotr Robakowski
Sebastian Uciński
Tomasz Wiatr
Robert Woźniak

Prace docelowo zostaną przekazane na sprzedaż/licytację, z której środki zostaną przeznaczone na pomoc chorej na mózgowe porażenie dziecięce Zosi Urbańskiej z Lubonia. Mama Zosi od roku walczy z rakiem.

Podczas wydarzenia Fundacja Akuratna przeprowadzi zbiórkę na rzecz Zosi. Będzie również możliwość rezerwacji/zakupu zaprezentowanych prac.

Więcej informacji:
www.akuratna.pl/zofia-urbanska/
www.facebook.com/DoSamodzielnosciJedenKrok/

Przemo Urbaniak – WUJEK OGÓREK

1 czerwca 2019 o 12:00 (sobota)
Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Suchy Las – sala widowiskowa
Suchy Las, ul. Szkolna 16

Z okazji Dnia Dziecka zapraszamy Was na koncert Wujka Ogórka!

Przemek Urbaniak jak zawsze zaśpiewa ukochane przeboje dzieci. Bajki Wujka Ogórka pełne są historii, baśni, bajek. Na koncercie usłyszymy piosenki o szalonym robocie, przeróżnych zwierzętach, wyprawie w kosmos, pustynnym dzikim zachodzie, a także opowieść o Lucjanie – śwince morskiej.

Kim jest Wujek Ogórek? Przemek Urbaniak – kompozytor, autor tekstów, wokalista, gitarzysta… można by długo wymieniać. Muzyka płynie w nim razem z krwią od głowy aż do serca. Współtworzył zespoły „Miła Starsza Pani” oraz jazzowy „Urbaniak Quartet”.

Serdecznie zapraszamy wszystkie przedszkolaki – wstęp wolny!

Przed i po koncercie Fundacja Akuratna przeprowadzi w holu CKiBP zbiórkę na rzecz chorej Nadii Szarek.

Więcej informacji o Nadii: facebook.com/wojowniczkanadia

link do wydarzenia: facebook.com/events/816069332104392/?active_tab=about

Humam Ammari

to pochodzący z Jordanii piosenkarz, gitarzysta i autor tekstów piosenek. Łączy w swojej muzyce styl alternatywnego rocka, popu i muzyki orientalnej, co nadaje jej wyjątkowe brzmienie. Śpiewa po angielsku, hiszpańsku i arabsku. Jego debiutancki album został wydany w Jordanii. Od czterech lat Humam mieszka w Poznaniu, gdzie w 2017 roku nagrał swój drugi album „Random Thoughts”. Na scenie towarzyszyli mu: chór POGŁOSY pod kierownictwem Joanny „Sykuli” Sykulskiej, Marcin Figaj – gitara basowa, Bartek Krawczak – perkusja, kwartet smyczkowy Tomasz Citak String Quartet…

w składzie: Tomasz Citak – skrzypce I, Kosma Müller – skrzypce II, Michał Kot – altówka, Wojciech Strzałkiewicz – wiolonczela. Muzycy wykonali aranżacje utworów Humama Ammari, przygotowane specjalnie na ten wieczór przez Tomasza Citaka (tomaszcitak.wordpress.com).

Podczas koncertu Fundacja Akuratna zorganizowała kawiarnię, z której dochód przeznaczony został na pomoc podopiecznym Fundacji.

Koncert, odbył się 12 kwietnia o godzinie 19.00 w Klubie 31. bazy lotnictwa taktycznego w Krzesinach.

Link do wydarzenia:  https://www.facebook.com/events/1994234340886391/

Anita Lipnicka & The Huts „Miód i Dym”

24 listopada w Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Witkowie odbył się koncert Anity Lipnickiej & The Huts, w ramach tour „Miód i Dym”, promującego jej najnowszą płytę.

W trakcie koncertu Fundacja Akuratna zorganizowała kawiarnię, z której dochód został przeznaczony na pomoc podopiecznym Fundacji.

Link do wydarzenia:   https://www.facebook.com/events/1332793680196922/

Bartek Chmielewski

28 września 2018 r. w Klubie 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Poznań – Krzesiny odbył się koncert wokalisty, gitarzysty i autora tekstów – Bartosza Chmielewskiego z zespołem. Jako support wystąpił Miqus Adamczewski (na co dzień wokalista i gitarzysta zespołu Fink Tree).

W trakcie koncertu Fundacja Akuratna zorganizowała kawiarnię, z której dochód został przeznaczony na zakup specjalistycznego ssaka dla 4-letniej Mai Reda, która urodziła się jako wcześniak z wadą zarośnięcia nozdrzy tylnych.

Link do wydarzenia:  https://www.facebook.com/events/840504259673865/

Magda na Gęsiej

Uroczystości rocznicowe upamiętniające 74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego połączone z rekonstrukcją walk powstańczych a zakończone organizowanym przez Fundację Akuratna koncertem piosenki patriotycznej.
Uroczystości odbyły się 1 sierpnia 2018 r. roku w godzinach 17.00 (godzina „W”) do 20.00 w Parku im. Powstańców Warszawskich w Sianowie…

Było to ogromne, plenerowe wydarzenie, którego mające na celu popularyzowanie zainteresowania historią. To wydarzenie było skierowane do wszystkich, którzy w interesujący sposób chcieli spędzić czas poznając część tak ważnej historii Polski. Uroczystości upamiętniające wybuch Powstania Warszawskiego wspierane były przez Komendanta Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie, Studio Historyczne Huzar, oraz grupy rekonstrukcyjne pasjonujące się historią II Wojny Światowej. Plan wydarzenia był niezwykle różnorodny i każdy, bez względu na wiek, znalazł coś ciekawego dla siebie.

Podczas obchodów 74. rocznicy Wybuchu Powstania Warszawskiego w muszli koncertowej Parku im. Powstańców Warszawskich w Sianowie zaśpiewali: Michał Kowalonek wokalista Grupy Snowman przy akompaniamencie Jacka Szwaja grającego na co dzień z Hanną Banaszak i Edytą Górniak, razem z nim zaśpiewała mała Oliwka Szczęsna z Performance Music Studio i Joanna Jewuła kompozytorka, wokalistka, autorka tekstów również z Performance Music Studio. Koncert poprowadził Rafał Piechota z kabaretu Afera.

Wydarzenie:  https://www.facebook.com/events/235787100540513/