#poMOCNAMASECZKA

AKTUALIZACJA:

 

#poMOCnaMaseczka – kupmy wspólnie przenośne respiratory dla szpitali w Myślenicach i Krakowie!

 
kup maseczkę – cegiełkę: www.zrzutka.pl/z/pomocnamaseczka

 

Zapraszamy do udziału w akcji #poMOCnaMaseczka, dzięki której zostaną zakupione przenośne respiratory dla Powiatowego Szpitala w Myślenicach oraz Dziecięcego Oddziału Chorób Infekcyjnych i Pediatrii Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego w Krakowie.  
Zasada jest prosta: kupujesz maseczkę-cegiełkę i równocześnie wspierasz zakup sprzętu ratującego życie.
Koszt jednego urządzenia to 45 tysięcy złotych.

 

 

Bohaterowie naszych szpitali!

 

Każdego dnia do szpitala w Myślenicach przywożeni są pacjenci z całego województwa (m.in. z powiatów: tatrzańskiego, tarnowskiego, nowotarskiego, limanowskiego, wadowickieg), u których objawy oraz wywiad epidemiologiczny wskazują na podejrzenie zarażenia koronawirusem.
Oddział Dziecięcy Chorób Zakaźnych Szpitala im. Stefana Żeromskiego w Krakowie jest głównym oddziałem dziecięcym w Małopolsce gdzie hospitalizowane będą dzieci z podejrzeniem i zarażeniem koronawirusem.
Pracownicy tych szpitali stawiają czoła temu niełatwemu wyzwaniu i robią co w ich mocy, by w jak najlepszy sposób zapewnić prawidłową opiekę i hospitalizację osób chorych, w tym dzieci.

Pomocna Maseczka – cegiełka na zakup respiratora.

Aby ratować życie pacjentów w tej trudnej sytuacji, Fundacja Akuratna we współpracy z firmą krawiecką As-Garnitex i Stowarzyszeniem Sportownia zapraszają wszystkich do wspólnej pomocy. Firma As-Garnitex przekazała 10 tysięcy wykrojów maseczek wykonanych w 100% z bawełny. Materiały trafią do wolontariuszek (szwaczek), dzięki którym powstaną nasze akcyjne cegiełki. 
Każdy może zakupić maseczkę w formie cegiełki. Można także podwoić dobro i zakupioną maseczkę „zawiesić”, czyli przekazać ją dla potrzebujących szpitali lub innych służb publicznych.
Dzięki wsparciu firmy InPost mamy możliwość bezpłatnej wysyłki paczek, dlatego w przypadku zakupu dla siebie dostawa maseczki będzie darmowa i bezpieczna (do wskazanego Paczkomatu)!
Koszt maseczki to kwota od 10 złotych.

 

Niezależny Respirator – działa wszędzie!

Celem akcji #poMOCnaMaseczka jest zebranie środków, które zostaną w 100% przekazane na zakup przenośnych respiratorów Philips TrilogyT202. Jedno urządzenie kosztuje 45 tysięcy złotych i jest to sprzęt przenośny, więc może być używany na każdym szpitalnym oddziale!
Koronawirus atakuje płuca i odbiera oddech. Wówczas tylko respirator może uratować ludzkie życie. Sytuacja w szpitalach staje się coraz bardziej dramatyczna, brakuje potrzebnego sprzętu, niezbędnego do walki ze skutkami śmiercionośnego wirusa.
Jeżeli wynik zbiórki będzie większy, wówczas zostaną zakupione kolejne respiratory.

Zaangażuj się już teraz wspierając akcję #poMOCnaMaseczka

 

Jak pomóc:

1. Wejdź na stronę: https://zrzutka.pl/z/pomocnamaseczka
2. Wybierz odpowiednią opcję wsparcia:
a) zakup maseczki-cegiełki dla siebie,
b) zakup maseczki-cegiełki zawieszonej – dla służb, które ich potrzebują
c) przekaż dobrowolny datek wspierający akcję
3. Poczuj moc bohatera – dobrze jest pomagać, a Twoje dobre serce będzie nieść pomoc nie tylko w czasie epidemii!
Inicjatorzy akcji to organizacje społeczne angażujące się co roku m.in. w organizację charytatywnego festiwalu SMYK FEST im. Kacperka Chodurka w Małopolsce. Dotychczas podczas dwóch edycji wydarzenia zabrane zostało blisko 90 tysięcy złotych na pomoc najbardziej potrzebującym osobom z terenu Małopolski.

_______________________________
Regulamin Akcji #poMOCnaMaseczka
1. Organizatorem akcji jest Fundacja Akuratna.
2. Głównymi Partnerami akcji są: Stowarzyszenie Sportownia, As Garnitex oraz InPost.
3. 100% zebranych datków trafia na zakup przenośnych respiratorów.
4. Maseczki szyte są charytatywnie przez wolontariuszy przy zachowaniu wszelkich zasad BHP.
5. Każdy użytkownik biorący udział w akcji akceptuje warunki niniejszego regulaminu.
6. Każdy użytkownik biorący udział w akcji wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez organizatora i firmę InPost w celu dostarczenia produktu lub podziękowań.
7. Użytkownik, który wspiera akcję i wybiera formę zakupu maseczki-cegiełki w wiadomości do organizatora podaje następujące dane: imię, nazwisko, nr telefonu, e-mail oraz adres paczkomatu do którego ma dotrzeć przesyłka. Brak podania pełnych danych uniemożliwia wysyłkę maseczki, wówczas zostanie ona przekazana przez organizatora do wybranego przez niego szpitala.
8. Użytkownik, który wspiera akcję i wybiera formę zakupu maseczki-cegiełki dla szpitala, w wiadomości do organizatora podaje następujące dane: nazwę i adres szpitala do którego ma dotrzeć przesyłka. Brak podania pełnych danych powoduje, że maseczka zostanie przekazana przez organizatora do wybranego przez niego szpitala.
9. Organizator zastrzega sobie prawo do odgórnej decyzji dotyczącej ilości maseczek w wybranych wariantach nagród.
10. Wysyłki maseczek rozpoczną się od 6 kwietnia 2020 roku. Cegiełki będą sukcesywnie wysyłane i dostarczane. W związku z sytuacją epidemiologiczną w naszym kraju, czas przygotowania przesyłki i dostawy może się wydłużyć.
11. Organizator zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian regulaminu w trakcie trwania akcji.

Fundacja Akuratna została założona przez przyjaciół, którym bliski jest los potrzebujących osób i szeroko rozumiana kultura.

FUNDACJA AKURATNA
ul. Saperska 38D/17, 61-493 Poznań
+48  783 798 040 lub +48  602 447 217
fundacja@akuratna.pl

Numer konta ogólny:
70 1140 2004 0000 3202 7771 7959 (mBank) 

NEWSLETTER:   Bądźmy w kontakcie

    Wysyłając powyższe dane zgadzam się na przetwarzanie ich przez Fundację Akuratna w celu określonym w §6. Pełna treść klauzuli znajduje się w regulaminie strony.

    Fundacja Akuratna © 2023