SMYK FEST 2019​

SMYK FEST – największy charytatywny koncert w Małopolsce!

Gramy dla mniejszych i większych smyków zmagających się z ciężkimi chorobami.

29 sierpnia 2019 r. na Rynku Głównym w Myślenicach (w godz. 17:00-22:00) odbędzie się największy charytatywny koncert w Małopolsce – SMYK FEST im. Kacperka Chodurka.

Na scenie wystąpią:

•   Orkiestra Reprezentacyjna Miasta i Gminy Myślenice pod batutą Joanny Knapik

•   Karolina Szczurowska – The Voice Kids TVP

•   Gosia Hodurek – The Voice of Poland TVP

•   Gwiazda wieczoru: zespół The Dumplings

Na uczestników wydarzenia czeka wiele atrakcji, w tym Cukierenka dla Smyków, którą poprowadzi Sylwia Bała, finalistka programu Bake Off – Ale Ciacho TVP z przyjaciółmi oraz zawodnicy Speed-Ball Sportownia, z którymi będzie można zagrać w Speed-Ball’a.

Komu Pomagamy?

Karolinka Płachta – pierwszy raz zachorowała na białaczkę w wieku 2 lat. Chemioterapia i leczenie onkologiczne przyniosło pozytywny rezultat i nic nie wskazywało na to, że choroba może wrócić. Tegoroczne plany wakacyjne dziewczynki pokrzyżowała trzecia wznowa choroby. Dziś Karolinka potrzebuje naszej pomocy, gdyż lek którego potrzebuje nie jest refundowany. Obecnie potrzeba min. 30 tysięcy złotych.

Emilka Skrzeczek – urodziła się jako wcześniak; w okresie niemowlęcym przeszła dwa wylewy do mózgu, dlatego dziś cierpi na mózgowe porażenie dziecięce – spastyke czterokończynową i diplegie. Na co dzień potrzebuje rehabilitacji psychoruchowej, zajęć stymulujących, wspomagania sensorycznego i zajęć z neurologopedą. Jest rehabilitowana w Polsce i w Austrii. Średnio co dwa miesiące bierze udział w terapii komórkami macierzystymi. Koszt leczenia Emilki, tylko do końca roku wyniesie ok. 110 tysięcy złotych.

Maciej Ostafin – siła ludzkich serc i mięśni nie odpuściła jego życia. Siła i determinacja ochotników OSP Trzebunia sprawiła, że po kilku minutach wróciło tętno, lekarze uważają to za cud, strażacy również. Maciej w ubiegłym roku podczas wykonywania prac rolnych został przygnieciony przez ciągnik, w skutek czego doszło do niedotlenienia mózgu i paraliżu. Dziś Maciej jest pod stałą opieką lekarską i jest rehabilitowany każdego dnia. Koszt rehabilitacji to około 150 tysięcy złotych.

Marcin Kasprzyk – kiedy w październiku zeszłego roku Marcin wyjechał z domu do pracy, ani on ani ktokolwiek inny nie spodziewał się, że za kilka minut jego życie już nigdy nie będzie takie samo. Samochód, który jechał z naprzeciwka zjechał na pas po którym poruszał się Marcin. Marcin leżąc na asfalcie przeżył największą tragedię swojego życia – urwana noga została pod samochodem… Młody, silny, aktywny człowiek, który na co dzień wykazywał się dużą empatią i pomocą innym, sam dziś potrzebuje pomocy. Żeby powrócić do pełni życia potrzebuje protezy, której koszt to 400 tysięcy złotych.

Organizatorem koncertu jest Fundacja Akuratna oraz Komitet Społeczny Pomocy Chorym z Terenu Małopolski.

Głównymi Partnerami Wydarzenia są:

•  Województwo Małopolskie
•  Fundacja Orlen Dar Serca
•  Burmistrz Miasto i Gmina Myślenice – Pan Jarosław Szlachetka
•  Wójt Gminy Pcim – Pan Piotr Hajduk

•  Wójt Gminy Pcim
•  Wójt Gmina Gdów/ Mój Gdów – Pan Zbigniew Wojas

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Zbiórka Publiczna zatwierdzona przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji o nr: 2019/3459/KS.

Wydarzenie na Fb: Kliknij tutaj.

Do zobaczenia!

 

Fundacja Akuratna została założona przez przyjaciół, którym bliski jest los potrzebujących osób i szeroko rozumiana kultura.

FUNDACJA AKURATNA
ul. Saperska 38D/17, 61-493 Poznań
+48  783 798 040 lub +48  602 447 217
fundacja@akuratna.pl

Numer konta ogólny:
70 1140 2004 0000 3202 7771 7959 (mBank) 

NEWSLETTER:   Bądźmy w kontakcie

    Wysyłając powyższe dane zgadzam się na przetwarzanie ich przez Fundację Akuratna w celu określonym w §6. Pełna treść klauzuli znajduje się w regulaminie strony.

    Fundacja Akuratna © 2023