Możesz wesprzeć Franka
wpłacając środki na nr konta:
70 1140 2004 0000 3202 7771 7959
(mBank)
z dopiskiem:
Pomoc – Franek Foremny”

lub wesprzyj zbiórkę
https://pomagam.pl/ratujmyfranka

Franek Foremny


 

AKTUALIZACJA – MAJ 2024
Franek obecnie przechodzi kolejne cykle immunoterapii w Barcelonie. Trwa bardzo trudna i wyczerpująca walka z nowotworem, której koszty zostały oszacowane na kilka milionów złotych. 

AKTUALIZACJA – SIERPIEŃ 2023
Dzięki dotychczasowej pomocy, udało się zrealizować bardzo kosztowną immunoterapię w Barcelonie, a Franio jest w remisji. Obecnie chłopiec przechodzi szereg badań obrazowych kończących pierwszy etap leczenia. 
Kolejny etap, to podanie szczepionki przeciwko wznowie, a ta dostępna jest tylko w Stanach Zjednoczonych.
Teraz wszystko w naszych rękach – potrzebujemy zebrać blisko milion złotych, aby Franio mógł cieszyć się już beztroskim dzieciństwem i przede wszystkim zdrowiem.
Jak mówią jego rodzice: „Mamy nadzieję, że to ostatnia prosta, choć długa i wyczerpująca, ale nie możemy pozwolić żeby Franuś przechodził to raz jeszcze”.
 
HISTORIA FRANKA
W sierpniu 2022 roku zdiagnozowano u Franusia neuroblastome – złośliwy nowotwór układu nerwowego, który charakteryzuje się bardzo agresywnym przebiegiem. Rezonans wykazał duży guz 13 x 5 cm położony przykręgosłupowo, który obejmuje otwory międzykręgowe i z lewej strony wnika do kanału kręgowego powodując ucisk jego struktur. Konieczna była szybka operacja neurochirurgiczna, żeby nie doszło do niedowładu nóżek. Guz wycięty z kanału kręgowego okazał się łagodny, jednak pozostała część w śródpiersiu i w jamie brzusznej posiada struktury złośliwe.
Franek ma przerzuty do kości miednicy i kości udowej, a także drobne guzki w płucach. W tej chwili najlepszym miejscem ratunku dla chłopca jest szpital w Barcelonie, który specjalizuje się w leczeniu neuroblastomy. Po konsultacjach przypadku Franka szpital potwierdził możliwość leczenia i zgodził się warunkowo przyjąć chłopca, mimo iż nie została zebrana cała niezbędna kwota. W tej chwili Franek jest w Barcelonie, przeszedł już operację usunięcia guza, a obecnie jest w trakcie kolejnych cykli immunoterapii.
Drugim etapem leczenia jest niezbędna, bardzo droga szczepionka przeciw wznowie nowotworu, która obecnie jest dostępna tylko w Stanach Zjednoczonych. Są szanse, że w przyszłym roku ta możliwość pojawi się również w Barcelonie, wówczas Franek mógłby odbyć tam całość leczenia.
Koszty leczenia są ogromne, terapia w Barcelonie to 2 mln zł, a szczepionka 1.5 mln zł, co razem daje kwotę 3.5 mln zł.
Rodzice Franka nie są w stanie zgromadzić takich funduszy, dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc. 
Wiemy, że jeśli w tą pomoc zaangażuje się wielu ludzi dobrej woli, to niemożliwe staje się możliwe. 
Franek jest podopiecznym Fundacji Akuratna, która nie pobiera żadnych prowizji ani opłat od wpłaconych darowizn. 100% zgromadzonej kwoty zostanie przeznaczona na leczenie Franka.

Franka możesz wesprzeć na: pomagam.pl/ratujmyfranka

Fundacja Akuratna została założona przez przyjaciół, którym bliski jest los potrzebujących osób i szeroko rozumiana kultura.

FUNDACJA AKURATNA
ul. Saperska 38D/17, 61-493 Poznań
+48  783 798 040 lub +48  602 447 217
fundacja@akuratna.pl

Numer konta ogólny:
70 1140 2004 0000 3202 7771 7959 (mBank) 

NEWSLETTER:   Bądźmy w kontakcie

    Wysyłając powyższe dane zgadzam się na przetwarzanie ich przez Fundację Akuratna w celu określonym w §6. Pełna treść klauzuli znajduje się w regulaminie strony.

    Fundacja Akuratna © 2023