Dekalog narodu polskiego

Święci Małopolski – wyjątkowe koncerty w Nowym Sączu i Myślenicach. 

Fundacja Akuratna zaprasza wszystkich do udziału w wyjątkowych widowiskach muzycznych „Dekalog Narodu Polskiego – 10. świętych i błogosławionych z Małopolski”, które odbędą się już 21 września (czwartek) o godz. 19:00 w Sanktuarium św. Rity – Kościele Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu oraz 22 września (piątek) o godz. 19:00 w Kościele pw. Św. Brata Alberta w Myślenicach (Osiedle). 
Podczas koncertów wystąpią: Agnieszka Cudzich, Krzysztof IwaneczkoArkadio.

Widowisko zostało oparte na przekazie płynącym z życia dziesięciu błogosławionych i świętych związanych z Małopolską. Każda z postaci jest inspiracją do rozważenia istotnych punktów, które są spoiwem narodowym i mają ponadczasowy charakter. Koncert będzie mieć charakter widowiska, w którym ukazane zostaną treści błogosławionych i świętych z Małopolski w nowoczesny sposób, z wykorzystaniem scenografii multimedialnej – synergii światła, obrazu i dźwięku. Całość zadania ma wymiar zarówno artystyczny jak i edukacyjny. 
Reżyserem widowisk jest Leszek Zduń, a kierownikami muzycznymi wydarzenia są Marcin Pospieszalski i Piotr Cudzich.
Widowisko poprowadzą Joanna Kwiatkowska – Zduń i Michał Chorosiński. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Podczas koncertów wolontariusze Fundacji Akuratna będą kwestować na cel leczenia i rehabilitacji swoich podopiecznych: Karolinki Palacz i Franka Mruga. 100% zebranych środków trafi do podopiecznych.
Patronat Honorowy nad wydarzeniem sprawuje: Witold Kozłowski, Marszałek Województwa Małopolskiego.
Wydarzenie „Dekalog Narodu Polskiego – 10. Świętych i Błogosławionych z Małopolski” dofinansowano ze środków Instytutu Dziedzictwa i Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego – Edycja 2023 Wolność po Polsku.
DEKALOG   |   NOWY SĄCZ
DEKALOG   |   MYŚLENICE

Fundacja Akuratna została założona przez przyjaciół, którym bliski jest los potrzebujących osób i szeroko rozumiana kultura.

FUNDACJA AKURATNA
ul. Saperska 38D/17, 61-493 Poznań
+48  783 798 040 lub +48  602 447 217
fundacja@akuratna.pl

Numer konta ogólny:
70 1140 2004 0000 3202 7771 7959 (mBank) 

NEWSLETTER:   Bądźmy w kontakcie

    Wysyłając powyższe dane zgadzam się na przetwarzanie ich przez Fundację Akuratna w celu określonym w §6. Pełna treść klauzuli znajduje się w regulaminie strony.

    Fundacja Akuratna © 2023